ABD’de Okul Saldırısında Çok Sayıda Kişi Öldü

Gözü dönmüş saldırgan ABD'deki okulu kana buladı.

0
259

ABD’nin Florida eyaletinde yer alan bir okulda silahlı çatışma çıkarken, bölgedeki haber kanalları da Marjory Stoneman Douglas adlı lisede çok sayıda kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

17 Kişi Hayatını Kaybetti

Bölge şerifi de Twitter hesabından bir açıklama yaparken en az 17 kişinin hayatını kaybettiğini dile getirdi. Florida eyaletinin senatörü Bill Nelson ise çok sayıda kişinin öldüğünü, durumun oldukça endişe verici olduğunu söyledi.

Fox News tarafından bazı görüntüler yayınlanırken, yaralılar sedyelerle olay yerindeki ambulanslara taşındı ve ardından tedavileri için hastaneye kaldırıldı. Güvenlik güçleri de okul çevresini kuşatarak acil operasyon düzenledi. Son dakika bilgisi olarak Broward polisi saldırganı yakalarken, ardından da gözaltı işlemleri tamamlandı.

Trump da Twitter Üzerinden Açıklama Yaptı

Marjory Stoneman Douglas Lisesi’nde toplamda 3 bin öğrenci eğitim görürken, saldırının ardından hızlı bir şekilde öğrencilerin tahliyesi gerçekleştirildi. Mahsur kalan öğrenciler de sosyal medya üzerinde paylaşım yaparken, çok sayıda çocuğun okul sıralarının altına saklandığı gözlerden kaçmadı.

Olayın ardından ABD Başkanı Donald Trump da bazı açıklamalarda bulundu ve hayatını kaybeden ailelere baş sağlığı diledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here