Sevgililer Günü’nde Büyük Gelir Bekleniyor

14 Şubat'ta esnafın beklentisi büyük.

0
146

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, beklenen 14 Şubat Sevgililer Günü’ne dair açıklamalarda bulundu ve bu özel günde hediyelik eşya satışlarından ciddi ciro beklediklerini dile getirdi. Bendevi Palandöken’e göre hedefleri bu günde 10 milyar lira kazanmak.

Esnafın Hedefi Büyük

TESK’in başındaki Bendevi Palandöken konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaparken, yıl içinde en çok alışverişin yapıldığı günlerden biri olarak Sevgililer Günü’nü gösterdi ve bu özel günü kapsayan haftada ciddi harcama yapıldığını söyledi.

Paylaşılan istatistiklere göre 2016’daki Sevgililer Günü haftasında 8.3 milyar lira, 2017’de ise 8.9 milyar lira tutarında alışveriş yapıldı. Palandöken, bu sene 14 Şubat Sevgililer Günü haftasında 10 milyar liralık bir ciro beklerken, esnafın da bu süreçten kârlı çıkacağını ve rahatlayacağını belirtti.

Palandöken ayrıca internetten alışveriş konusuna da değindi ve geçen yıl 14 Şubat tarihinde e-ticaret cirosunun yaklaşık 400 milyon lira olduğunu, fakat dolandırıcılığın da bu tarihte arttığını kaydetti. Dolayısıyla Sevgililer Günü gibi özel günlerde dolandırıcılara karşı da dikkatli olmak ve sadece güvenilir sitelerden alışveriş yapmak gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here