ABD Dijital Paralar İçin Uyardı

ABD müsteşarından uyarı geldi.

0
582

ABD Hazine Bakanlığı Terör ve Finansal İstihbarat Müsteşarı Sigal Mandelker, son dönemlerin en yaygın ödeme ve yatırım yöntemi dijital – kripto paralar hakkında konuştu, önemli açıklamalarda bulundu. ABD’nin New York şehrinde Para Aklamayla Mücadele ve Finansal Suçlar Konferansı düzenlenirken, Sigal Mandelker de burada hazır bulundu ve mevcut regulasyonların, yasaların düzenlenmesi, güçlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

Müsteşardan Uyarılar Geldi

Sigal Mandelker’a göre geçtiğimiz yıllarda özellikle terörist gruplar, suç örgütleri ve Venezuela benzeri baskıcı rejimler dijital paraları kullanıyor, bunların getirdiği özgürlüklerden faydalanıyor. Mandelker’e göre bu alanda regülasyon eksikliği var ve giderek kripto paralar yasa dışı bir hâle geliyor, para aklama ve terör finansmanı için kullanılıyor.

Sigal Mandelker, sadece Venezuela’nın değil aynı zamanda Kuzey Kore’nin, İran’ın ve Hizbullah’ın da kripto paraları yasa dışı işleri için kullandığını iddia etti.

ABD müsteşarı uluslararası ortaklarına da çağrıda bulunarak dijital para birimlerine karşı düzenlemeler yapmaları gerektiğini, yeni regülasyonların şart olduğunu söyledi. Bakalım ilerleyen dönemlerde giderek büyüyen kripto para sektörü için ABD yönetimi bir şeyler yapacak mı?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here