AiMesh İle Asus Routerlar Daha Kapsamlı Bağlantı Sunacak

0
494

Asus routerlar için geliştirilen AiMesh, evin tamamına erişim sağlayan bir kablosuz ağ oluşturan yeni bir router teknolojisi olarak kullanıma sunuldu.  Şimdilik sadece seçili Asus routerlar için sunulan AiMesh ile klasik Mesh network ağı oluşturmanın dışında birbirinden farklı Asus modellerini kullanarak ev veya ofisinizin tüm alanlarını kapsayacak Wi-Fi ağı kurmak üzere geliştirildi.

Bugün için Eero, Google Wi-Fi ve Netgear Orbi gibi Mesh routerlar en çok kullanılan bağlantı çözümleri arasında yer alıyor. Oldukça kullanışlı olan bu sistemlerin en büyük dezavantajı ise nispeten pahalı olmaları. Bununla birlikte Asus’un belli routerları için yayınladığı Asus AiMesh ise daha uygun bütçe ile aynı, hatta daha kapsamlı bağlantıyı kullanıcısına sunmayı amaçlıyor.

AiMesh, ev veya ofisin bütün alanlarında kullanıma girecek ağ ismi oluşturarak, bulunduğunuz aşanda gezinirken ağ değiştirmenizi mecbur kılmayacak. Cihazınıza gelen bağlantı gücünü kontrol eden AiMesh, gerekli durumlarda farklı bir kaynağa otomatik olarak bağlantı sağlayacaktır.

Asus AiMesh Nasıl Kurulur?

Oldukça basit bir kurulumu olan AiMesh için ilk yapmanız gereken ana router kurulumunu yapıp, yeni gelen güncelleme eğer yüklü değilse onu yüklemek. Sonrasında sırayla ağ oluşturulacak cihazın ana router yakınına yerleştirmek, fabrika ayarlarına getirmek ve Asus’un mobil Router uygulaması aracılığı ile  kurulumu tamamlamak, kurulumda olan diğer basamaklardır.

Böylece bulunduğunuz ev veya ofisin hemen her bölgesinde SSID değiştirmeye gerek kalmaksızın Wi-Fi sinyalini dağıtmış olacaksınız. Aynı zamanda bağlantı performansında da hissedilir derecede artış yaşanacağı belirtiliyor.

Asus AiMesh Hangi Routerlar İçin Yayınlandı?

AiMesh şimdilik sadece seçili bazı Asus routerlar için yayınlandı. Bunlar sırayla; RT-AC68P RT-AC68U, RT-AC68UF, RT-AC68W, RT-AC68R, RT-AC68U V2, RT-AC1900, RT-AC1900P, RT-AC86U, RT-AC2900, RT-AC88U, RT-AC3100. ROG Rapture GT-AC5300, RT-AC5300, ASUS Blue Cave and ASUS Lyra modelleridir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here