Akşener’den Seçim İddiası: HDP ve Erdoğan Anlaşma Yapacak

İyi Parti lideri önümüzdeki seçim dönemine dair ilginç iddialarda bulundu.

0
393

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Beşiktaş’ta medya mensuplarıyla bir araya gelirken gündem değerlendirmesi yaptı ve önümüzdeki yıl yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine dair konuştu.

Akşener’den İlginç Değerlendirme

Gelen sorunun ‘farzı mahal’ olduğunu dile getiren İyi Parti lideri Akşener, bunun belli olmayacağını, ikinci turda HDP ile Recep Tayyip Erdoğan’ın anlaşma yapabileceğini söyledi. İkinci turda kendisinin değil, CHP adayının Erdoğan karşısında kalacağını söyleyen Akşener, ‘Ben kendisini tanıyorsam HDP ile Erdoğan anlaşır’ sözlerini kullandı.

Meral Akşener bir otelde gazetecilerle buluşurken, Suriye’deki Zeytin Dalı Harekatı’nı da değerlendirdi ve Afrin’deki müdahalenin bir mecburiyet olduğunu kaydetti. Akşener, bunun ertelenen bir karar olduğunu, Suriye ile daha önce ilişkilerin iyi tutulsa işlerin buraya gelmeyeceğini söyleyen İyi Parti lideri demokrasinin her derde deva bir ilaç değil, sorunların tartışılmasını sağlayan bir platform olduğunu belirtti.

Kendisi aday olursa Erdoğan’ın ikinci tura kalacağını belirten Meral Akşener, HDP ile CHP’nin kendi adayını çıkaracağını, saray koalisyonunun ise Erdoğan’ı aday göstereceğini belirtti. Akşener, HDP ile Erdoğan’ın anlaşacağını iddia etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here