Almanya’daki PKK Gösterilerine Yasak

Almanya Demokratik Kürt Toplum Merkezi’ne yine gösteri izni verilmedi.

0
1356

Bilindiği gibi Almanya’da geçmişten bu yana sık sık terör örgütü PKK adına eylemler düzenleniyor. Bunların büyük çoğunluğu Almanya Demokratik Kürt Toplum Merkezi – NAV DEM tarafından gerçekleştirilirken, gösteri ve yürüyüşlere bundan sonra izin verilmeyecek.

Gösteri ve Yürüyüşler İptal Edildi

Dün itibariyle Köln Emniyet Teşkilatı tarafından bir karar alınırken, Almanya Demokratik Kürt Toplum Merkezi’nin düzenleyeceği yürüyüşler iptal edildi. Türk ordusunun Afrin’de terör örgütüne karşı düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı’nı protesto edecek olan NAV-DEM, bugün Almanya’nın hem Köln, hem de Leverkusen şehirlerinde iki gösteri yapacaktı.

Resmi olarak Almanya’da PKK bir terör örgütü kabul edilirken, gösteride PKK’ya ait semboller kullanılacağı gerekçesiyle yasaklama kararı alındı. Aynı zamanda terör örgütü liderinin posterinin taşınacağı da dile getirildi.

NAV-DEM aynı zamanda geçtiğimiz Cumartesi günü de Köln şehrinde bir gösteri yapmak istemişti fakat yine izin alamamıştı. Dernek en son 27 Ocak 2018 tarihinde Köln’de protesto yapmıştı, burada Abdullah Öcalan’ın posterleri asılmıştı ve ardından durdurulmuş ve katılımcılar dağıtılmıştı. Benzer şekilde NAV-DEM’in geçen yılın Kasım ayında düzenlediği gösteri de polisle gerginliğe yol açmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here