Amazon Kendi Kargo Ağını Kuruyor

Amazon artık ürünleri müşterilere bizzat kendisi teslim edecek.

0
441

Amazon Kendi Kargo Ağını Kuruyor

Amazon satın alınan ürünlerde artık daha çok kontrol sahibi olmak isterken, ürünleri doğrudan kapılara kadar kendisi götürecek ve kargo firmalarına gerek duymayacak. İddialara göre 2018 yılının sonlarına doğru Amazon bütün satın alımları bizzat kendisi teslim edecek!

Kargo Firmaları Devre Dışı Kalacak

The Wall Street Journal tarafından yapılan habere göre yeni servis ABD’deki UPS ya da FedEx kargo sistemleri gibi çalışacak, müşterilerin satın aldığı ürünleri paketleyip doğrudan kapılarına teslim edecek. Aslında bu söylentiler daha önce de ortaya çıkmıştı fakat görünüşe göre Amazon artık yavaş yavaş işleri pratiğe dökmeyi planlıyor.

Görünüşe göre sistem ilk olarak Londra’da başlatılacak, ardından ABD şehri Los Angeles’a taşınacak. Kısa süre sonra Amazon kargo işlemini diğer bölgelere de götürecek. Bu şekilde Amazon müşterilerin satın aldığı ürünler üzerinde de tam kontrol sağlamış olacak ve A noktasından B noktasına giden paketleri tamamen takip edebilecek.

Her ne kadar şu anda firmanın kendisinden resmi açıklama yapılmasa da, bu şekilde müşteri memnuniyetinin artacağı ve Amazon’un da işinin kolaylaşacağı tahmin ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here