Apple Bu Yıl 100 Milyon Telefon Satışı Hedefliyor

KGI Securities'ten Ming-Chi Kuo'ya göre Apple bu yıl üç telefon çıkaracak, düşük fiyatlı olan model 100 milyon satacak.

0
1297

KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, dünyadaki en iyi Apple analistlerinden kabul ediliyor. Sektörün önde gelen ismi yeni tahminlerde bulunurken, bu sefer de Apple’ın 2018 yılında çıkaracağı üç yeni model hakkında konuştu.

Apple’dan 3 Yeni Telefon Bekleniyor

Apple’ın bu yıl çıkaracağı telefonların hepsinde TrueDepth kamera olması beklenirken, aynı zamanda Ming-Chi Kuo’ya göre Face ID de kullanılacak. İki telefon 5.8 inç ve 6.5 inç boyutta olmak üzere OLED panellerle, diğeri ise 6.1 inç LCD ekranla satılacak.

İlk iki modelin Apple iPhone Xs ve Apple iPhone Xs Plus şeklinde isimlendirilmesi beklenirken, Kuo’ya göre üçüncü modelde sadece bir arka kamera yer alacak, Apple iPhone 9 adı verilecek.

Ünlü analist Apple’ın bu üçüncü telefonunun en ucuzu olacağı söylerken, KGI analistine göre yeni yılda toplamda 100 milyon ünite satışı tek başına gerçekleştirebilir. 6.1 inç LCD ekranla çıkacağı söylenen iPhone 9’un 700-800 dolar aralığında bir fiyat etiketiyle çıkması mümkün.

Eğer Kuo’nun tahminleri de doğru çıkarsa, yılın son altı ayında sadece bu telefonla Apple 80 milyar dolar kadar gelir elde edebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here