Asgari Ücrete Devlet Desteği 2018 Yılında Devam Edecek

2016 yılından itibaren asgari ücretliler için işverene 100 liralık devlet desteği 2018 yılında da devam edecek.

0
441

Asgari ücrete 2016 yılında başlatılan 100₺ devlet desteği 2018 yılında da devam ettirilecek. Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu Genel Sekreteri Akansel Koç tarafından yapılan açıklamada, işverene devletin verdiği asgari ücret desteğinin bu yıl da 100₺ olarak devam edeceğini ifade ederken işveren camiasının bu durumu memnuniyetle karşıladığını belirtti.

Asgari ücrete devlet desteğinin 2015 yılından sonra 2016 yılında asgari ücret tutarının 300₺ arttırılması ile başladığını belirten Koç, hükümet yetkililerinin geçtiğimiz aylarda iki yıldır uygulanan devlet desteğinin 2018 yılında devam edilmeyeceği yönündeki açıklamalarından sonra işverenler ve işçi sendikaları olarak bu desteğin devamı yönünde taleplerinin olduğunu dile getirdi.

Böylece yeni asgari ücretin miktarının belli olduğu 29 Aralık görüşmelerinde asgari ücrete olan devlet desteğinin bu yıl da devam ettirilmesinin karara bağlandığını belirtirken açıklamalarına şöyle devam etti.

Desteğin miktarı konusunda belirsizlik vardı. Bunun 100 liranın altında olabileceği yönünde çeşitli duyumlar da kulağımıza geldi ama başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Başbakanımız ve Çalışma Bakanımız, rakamın 100 lira olarak devam etmesi yönünde çok olumlu bir yaklaşım gösterdiler. İşveren camiasını mutlu eden bu yaklaşımlarından dolayı kendilerine minnettarız. Çünkü bütçede olmadığı söylenen bu destek konusunda taleplerimizi dikkate aldılar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here