Atilla Peker’in ifadesi ortaya çıktı

0
51

Gazeteci Kutlu Adalı’nın öldürülmesiyle ilgili yürütülen soruşturmada Atilla Peker’in Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’na verdiği ifade ortaya çıktı.

“MEHMET AĞAR VE EKİBİ TARAFINDAN ÖLDÜRÜLECEĞİMİ DÜŞÜNDÜM”

Atilla Peker savcılıkta yaklaşık 4 saat süren ifadesinde, “Aile toplantısına giderken iki defa çok ciddi takip edildiğimi ve öldürülebileceğimi düşündüm. Bu takip işlemlerini de Mehmet Ağar ve ekibinin kardeşim Sedat Peker ile olan husumetinden dolayı beni devre dışı bırakmak amacıyla öldürebilecekleri hususunda ciddi düşüncelerim olduğu için ve takiplerin de bu şekilde bunlar tarafından yaptırılmış olduğunu düşündüğümden bu hususu açıklama gereği duydum. Dilekçeme konu olaya ilişkin olarak ayrıntılı açıklamada bulunmak istiyorum” dedi.

“CEBİNDEN MUSTAFA İSİMLİ KİMLİĞİ ÇIKARDI?”

1996 yılı Mart veya Nisan aylarında Sedat Peker’in telefon ile kendisini arayarak Ankara’ya gelmesini istediğini kaydeden Atilla Peker, şunları söyledi;

*Ankara’ya gittim ve kardeşim Sedat Peker ile birlikte Korkut Eken’in de bulunduğu Ankara’daki otelin lobisinde buluştuk. Burada konuşurken Korkut Eken bize KKTC’de Türkiye aleyhine ve KKTC’nin Rum kesimine bağlanmasına yönelik ciddi çalışmalar yapan insanların olduğunu, bu şahısların bizim polis ve askerlerimizi şehit ettiğini, bu nedenlerle bu şahısların öldürülmesi gerektiğini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here