Azerbaycanlı Vekil Avrupa’ya Tepki Gösterdi

Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva Sakarya'daydı.

0
406

Hem Azerbaycan Milletvekili, hem de Avrupa Konseyi Parlamenterler Üyesi olan Ganire Paşayeva, bir ilçedeki Hocalı Parkı ve Anıtı açılışına katıldı. Çalışmada emeği geçenlere teşekkür eden Azerbaycan milletvekili, bu şekilde dosta ve düşmana mesaj verildiğini, Türk dünyasının ortak acısının Hocalı olduğunu dile getirdi.

Paşayeva Avrupa’ya Mesaj Gönderdi

Birliktelik ruhuna ihtiyaç duyulduğunu söyleyen milletvekili, Ermenistan tarafından gerçekleştirilen Hocalı Katliamı’na değinirken o tarihlerde Avrupa’nın ve Batı ülkelerinin hiç ses çıkarmadığını ifade etti.

Batı ülkelerinin iki yüzlü davrandığını dile getiren Ganire Paşayeva, Avrupa’nın Türkiye’ye terörle mücadelede çifte standart uyguladığını iddia etti. Ganire Paşayeva, ‘Avrupa terörle mücadele konusunda sessiz kalıyor, Türkiye’ye bugün uygulanan çifte standart Hocalı Katliamı’nda da vardı ve işgalcilere destek vermişlerdi. Azerbaycan ve Türkiye bir millet iki devlettir’ sözlerini kullandı.

Törende Ganire Paşayeva’nın yanı sıra Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu ve AKP Sakarya Milletvekili Mustafa İsen de yer alıyordu. Milletvekili Mustafa İsen, Hocalı Katliamı gibi felaketlerin milletleri birleştirdiğini ve bütün hâline getirdiğini kaydetti.

Hem Paşayeva, hem de İsen birlik mesajı vermeyi ihmal etmedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here