Başakşehir’e Transfer Olan Arda Turan İstanbul’a Geldi

Günlerdir merakla beklenen Arda Turan transferi nihayet gerçekleşti. Başakşehir'in anlaşmaya vardığı Arda Turan, menajeri Ahmet Bulut ile birlikte İstanbul'a geldi.

0
514

Medipol Başakşehir kulübü Arda Turan transferinde mutlu sona ulaştı. Oyuncu ile her konuda anlaşmaya varan Başakşehir kulübü, Barcelona ile yaptığı transfer çalışmalarında da sona gelerek anlaşmanın sağlandığını açıkladı.

Medipol Başakşehir Futbol Kulübü, Arda Turan’ın transferini resmen açıkladı. İstanbul’a gelen Arda Turan’ı 200’e yakın taraftar karşılarken, oyuncu burada yaptığı açıklamada uzun vadeli başarılar için geldiğini ifade etti.

Kulüp Başkanı Göksel Gümüşdağ, kulübün resmi Twitter adresinden Arda Turan transferini açıkladı. Yayınlanan mesajda;

“Arda Turan bugün, üzerinde turuncu formasıyla ülkesine dönüyor. Bu sadece Başakşehir’in değil Türkiye’nin transferi. Hepimiz için hayırlı olsun”

ifadeleri kullanıldı.

Arda Turan İlk Açıklamayı Havalimanında Yaptı

Milli futbolcu Arda Turan, transfer anlaşmalarının tamamlanmasının ardından İstanbul’a geldi. Oyuncuyu yaklaşık 200 civarında Başakşehir taraftarı karşılarken, karşılaşa esnasında yaşanan gerilimden dolayı polis ile taraftarlar arasında bir süre gerginlik yaşandı. Arda’yı çevreleyen polislerle basın mensupları arasında yaşanan arbede, taraftarların olduğu bölümde taraftarlarla arbedeye döndü.

Basın mensuplarına havaalanında kısa bir açıklama yapan Arda Turan, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi.

“Çok mutluyum. Sayın başkan Göksel Gümüşdağ’a, teknik direktörümüz Abdullah Avcı’ya ve Medipol Başakşehir camiasına bana bu fırsatı verdikleri için çok teşekkür ederim. Yeniden sağlıklı bir şekilde, bu organizasyona katkı vereceğim için çok mutluyum. Sadece kısa vade için değil uzun vadeli başarılar için geldim. Umarım önemli başarılar yakalarız.”

Havaalanında yaşanan olaylar sırasında kendisini bekleyen araca bindirilen Arda Turan, Atatürk Havalimanı’ndan ayrıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here