Benzin ve Motorin Ucuzladı

Bugün itibariyle hem benzin, hem de motorin fiyatlarında indirime gidildi.

0
649

Bir süredir akaryakıta ard arda zamlar gelirken, vatandaş bu durumdan şikayetçiydi. Şimdi ise akaryakıt için çift indirim geldi, hem motorin, hem de benzinin fiyatları düştü. 14 Şubat 2018 Çarşamba günü itibarlyle akaryakıtın litre fiyatına önemli indirim söz konusu.

Mazot da, Benzin de Ucuzladı

Gece yarısıyla birlikte motorine 17 kuruş indirim gelirken, benzin fiyatları ise 11 kuruş tutarında düştü. İndirimin ardından başkent Ankara’da ortalama benzin litre efiyatı 5.69 liradan 5.58 liraya düşerken, en çok akaryakıt satışı gerçekleşen şehir İstanbul’da ise 5.63 lira olan benzin litre fiyatı 5.52 liraya kadar düştü. Aynı zamanda İzmir’de ise benzin fiyatları 5.65 liradan 5.54 lira civarına kadar geriledi.

Ek olarak motorinde de indirim yapılırken, dizel araç kullananların yüzü gülecek. Ankara’da ortalama 5.16 lira olan mazot litre fiyatı 4.99 liraya düşerken, İstanbul’da ise 5.11 lira olan fiyat 4.98 liraya kadar geriledi.

Fiyatlar dağıtım firmaları tarafından belirlenirken, rekabet sebebiyle belli bölgelerde ufak fiyat değişiklikleri görmeniz mümkün. Benzine en son 9 Şubat’ta indirim gelirken, motorin fiyatlarına ise 6 Ocak tarihinde zam yapılmıştı. Petrol fiyatlarındaki düşüş Türkiye’deki akaryakıt fiyatlarının da azalmasını sağladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here