Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar Görevden Alındı

0
546

İstanbul Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ile birlikte Belediye Meclis Üyelerinden Hüseyin Avni Sipahi ve Çetin Kırışgil görevden uzaklaştırıldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Murat Hazinedar’ın görevden alınmasının nedenlerinin FETÖ üyeliği soruşturması ile birlikte bazı iş sahiplerinden zor kullanılarak para alınması olduğu belirtildi.

Bakanlık tarafından Belediye Meclis Üyeleri’nden Hüseyin Avni Sipahi’nin görevden uzaklaştırılması konusunda ise; “Yetkisi ve görevi olmadığı halde imar ve ruhsat işlemlerinde talep sahiplerinin kendisine yönlendirildiği ve bağış adı altında zorla para alınmasına aracılık ettiği, haksız kişisel menfaat sağladığı, ayrıca mal varlığında ciddi artışlar olduğu yönündeki iddialarla ilgili yürütülen soruşturmalar dikkate alınmıştır.” açıklaması yapıldı.

Aynı zamanda Meclis Üyeleri’nden Çetin Kırışgil’in ise görevden uzaklaştırılma nedeninin kayıt dışı para transferine aracılık ettiği yönündeki soruşturmanın göz önüne bulundurulduğu belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here