Binali Yıldırım: Yeni Sayfa Açmanın Zamanı Geldi

Binali Yıldırım Almanya'da mesaj verdi.

0
527

Başbakan Binali Yıldırım, Alman TV kanalı ARD ile bir röportaj gerçekleştirirken, Angela Merkel ile olacak görüşmesi hakkında konuştu, bütün konuların toplantıda ele alınacağını söyledi. Binali Yıldırım, Almanya ile yeni bir sayfa açmanın zamanının geldiğini dile getirdi.

Almanya ile Birlik Mesajı Verildi

Almanya ile Türkiye arasındaki ilişkilerin düzelmesi, daha da genişletilmesi gerektiğini söyleyen Başbakan Yıldırım, yeni bir sayfa açmanın zamanı geldiğini söyledi ve Şansölye Merkel ile de her konuda görüşeceklerini belirtti. Almanya’yı Avrupa’nın omurgası gibi gördüklerini kaydeden Başbakan Yıldırım, yeni bir sayfa açma çağrısında bulundu ve geçmişin unutulması gerektiğini söyledi.

Binali Yıldırım Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili de konuştu, bu operasyonun teröristlere karşı yapıldığına dikkat çekti. ABD’yi tehdit etmediklerini fakat YPG’ye verilen desteğin doğru olmadığını savunan Yıldırım, NATO üyesi devletlerin bu şekilde hareket etmesinin yanlış olduğunu, büyük devletlere yakışmayacağını söyledi.

Binali Yıldırım Türkiye’de tutuklu bulunan ve Die Welt gazetesinin muhabiri olan Deniz Yücel hakkında da konuşurken, bu kişiyle ilgili kararı hükümetin değil yargının vereceğini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here