Cengiz Ünder İçin Fatih Terim’e Yanıt Geldi

Eusebio Di Francesco, Cengiz Ünder'in mevkisi hakkında konuştu.

0
521

Geçtiğimiz günlerde Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim İtalyan basınına Cengiz Ünder hakkında açıklamalar yapmış, oyuncunun göbek yerine kanatlarda daha verimli olacağını belirtmişti. Bugün ise Roma Teknik Direktörü Eusebio Di Francesco, Benevento maçı öncesinde konuştu ve Fatih Terim’in sözlerine yanıt verdi.

Cengiz’in Hocası Ne Dedi?

Eusebio Di Francesco’ya meslektaşı Fatih Terim’in Cengiz Ünder hakkındaki sözleri sorulunca, kendisi ilginç ifadeler kullandı.

Di Francesco, Cengiz’in kanat için pek de uygun olmadığını söylerken, oyuncusunun hücumcu olduğunu ve yeni şeyler icat etmediklerini, taktiklerinde tam bir merkez olmadığını dile getirdi. Roma hocası, Cengiz Ünder’in hem fiziksel, hem taktiksel açıdan uygun olmadığını söyledi.

Fatih Terim ise İtalyan hocanın tam tersi konuşmuş, İtalya basınına verdiği demeçlerde Cengiz Ünder’i övse de, farklı pozisyon önerisi yapmıştı. Galatasaray’ın patronu, Cengiz Ünder’in yıldız bir futbolcu olabileceğini, hırslı ve başarıya aç olduğunu dile getirmişti.

20 yaşındaki Ünder, Başakşehir’den Roma’ya 13.4 milyon euro bonservis bedeli karşılığında transfer olmuştu. Genç yıldız bu sezon Serie A’da 15 maça çıkarken 1 gol attı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here