CHP Tunceli İl Kongresi’nde “Kılıçdaroğlu” Polemiği!

0
496

Tunceli CHP İl Başkanlığı Olağan Kongresi bugün yapıldı. Tartışmalı geçen kongrede Şükrü Kılıç 42 oy alarak Tunceli CHP İl Başkanlığı’na seçildi.

Bugün gerçekleştirilen Tunceli CHP Olağan İl Kongresi özellikle Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun çelenginin olmaması ve kongre için mesajının okunmaması nedeniyle tartışmalı geçti. Partililer ve delegelerin tepkisine neden olan bu durum henüz kongrenin ilk dakikalarında tepkilere neden oldu.

CHP Tunceli İl Başkanlığı için mevcut başkan Ali Rıza Güder ile Şükrü Kılıç yarıştı. Kongrede konuşmasını yapan Şükrü Kılıç, Kılıçdaroğlu’nun çelenginin olmaması ve mesajının okunmamasını sert bir dille eleştirdi.

Şükrü Kılıç yaptığı açıklamada Tunceli il örgütünün Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı tavır sergilediğini belirtirken genel başkanın çelenginin olmamasını ve mesajının okunmamasını eleştirdi.

CHP Tunceli Milletvekilleri’nden Gürsel Erol ise kongrede yaptığı konuşmasında CHP örgütlerinin 2019 seçimlerine şimdiden hazırlanması gerektiğini belirtirken bazı kişilerin delege hesabı içinde, bazıları kongreye müdahale etmek niyetinde olduğunu açıklarken buna müsaade etmeyeceklerini ifade etti.

Tunceli İl Kongresi’nde yapılan konuşmaların ardından yapılan oylamada mevcut başkan Ali Rıza Güder 37 oy alarak başkanlığı kaybederken Şükrü Kılıç ise 42 oyla yeni CHP Tunceli İl Başkanı oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here