CHP’den Devlet Bahçeli’ye Eleştiri Geldi

Bülent Tezcan AKP-MHP ittifakına dair konuştu.

0
1083

Dün CHP MYK partinin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanırken, bitişin ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan bir dizi açıklamada bulundu, hem gündeme hem de siyasi rakiplere dair konuşma yaptı.

Enis Berberoğlu Davası

Bülent Tezcan partisinin tutuklu milletvekili Enis Berberoğlu ve verilen hapis cezasıyla ilgili konuşurken, Berberoğlu’nun suçsuz olduğunu, beş yıl kesilen cezayı kabul etmediklerini ve ortada bir hukuksuzluk olduğunu dile getirdi. CHP Sözcüsü Tezcan, hukuksuzluğu Yargıtay’ın düzeltmesi gerektiğini ve devletin bilgilerinin ifşa edilmediğini, bu bilgilerin zaten bilindiği belirtti. Tezcan’a göre Enis Berberoğlu davası tamamen siyasi bir dava ve eğer karar dönmezse de bozulması için AİHM’ye kadar gidilecek.

Bülent Tezcan aynı zamanda Devlet Bahçeli’yi de eleştirirken, Türkiye’nin bir tek adam ittifakının saldırısı altında olduğunu, bunu milli ve yerli ittifak şeklinde yutturmaya çalışanlar olduğunu belirterek Bahçeli’ye ağır ithamlarda bulundu.

Bülent Tezcan, milli ve yerli denilerek aslında devletin bölündüğünü, kendilerinin demokratik bir ittifak sözcülüğü yapacağını söylerken, asıl teröre destek verenlerin hükümet cephesi olduğunu iddia etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here