Consumer Reports: Google Home Max Apple HomePod’dan Daha İyi

Apple HomePod'un rakiplerine göre daha düşük ses kalitesine sahip olduğu söyleniyor.

0
436

Son yayınlanan raporlarda Apple HomePod akıllı hoparlörlerin ses kalitesi bakımından oldukça etkileyici olduğu söylenmişti. Fakat kâr amacı gütmeyen organizasyon Consumer Reports’un yayınladığı verilere göre, hem Google Home Max, hem de Sonos One cihazlar ses kalitesi konusunda Apple HomePod’dan daha iyi durumdalar.

Apple HomePod Geride Kalıyor

Consumer Reports tarafından kısa bir video yayınlanırken, Apple HomePod’un test ettikleri en iyi akıllı hoparlörlerden biri olduğu dile getirildi. Buna rağmen Apple’ın rakip cihazlar Google Home Max ya da Sonos One kadar iyi ses kalitesine erişemediği bilgisine yer verildi. İnceleme testlerine göre Apple HomePod özellikle bass sesler konusunda eksiklere sahip.

Buna rağmen Consumer Reports tam bir test yapmadı, dolayısıyla henüz incelemeler tamamlanmış değil. İlerleyen haftalarda tam sonuçların yayınlanacağı söyleniyor.

Bu Apple için biraz sorun yaratabilir çünkü HomePod oldukça yüksek bir fiyattan satılıyor ve  Google’ın Max akıllı hoparlörüyle hemen hemen aynı fiyat etiketine sahip. Fakat akıllı hoparlörlerin asıl satış amacı ses kalitesi olduğu için hâlâ Google’ın daha çok tercih edilme olasılığı var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here