Darbeci Eşe Yardımın Cezası: 18 Yıl

Nazire Terzi'nin davasında da karar verildi.

0
442

15 Temmuz FETÖ darbe girişiminde en önemli isimlerden birisi de Tuğgeneral Semih Terzi olmuştu. Terzi’nin eşi Nazire Terzi de davada yargılanırken, nihayet karar çıktı. Mahkeme Nazire Terzi’ye 18 yıl hapis cezası verirken, darbe girişimine yardım ettiğine karar verildi. Nazire Terzi ise ‘Suçum Semih Terzi’nin eşi olmak mı?’ sorusunu yöneltti.

Nazire Terzi İddiaları Yalanladı

Eski tuğgeneral Semih Terzi, 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde Özel Kuvvetler Komutanlığı’nı (ÖKK) ele geçirmeye kalkışmıştı ve şehit Astsubay Ömer Halisdemir tarafından öldürülmüştü. Eşi Nazire Terzi hakkında da ilahlı terör örgütüne üye olma, anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme, suç örgütlerinin isimlerini kullanarak tehditte bulunma gibi suçlardan dava açılırken, karar Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verildi.

Davanın karar duruşması dün görülürken, Nazire Terzi’nin duruşmasında özel avukatı Ertuğrul Cem Cihan bulunuyordu. Nazire Terzi kendisini savunurken, çelişkili ifadeler verdi. Terzi, eşinin otopsi raporunun sahte olduğunu söyledi.

Nazire Terzi, son sözleri olarak terör örgütüyle hiçbir bağlantısı olmadığını söyledi ve gerçeklerin ortaya çıkmasını istedi, beraatini talep etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here