Davetiye Nasıl Seçilir?

0
282

 

Seçtiğiniz davetiye, nasıl bir düğün planı yaptığınız hakkında bilgi veren bir belgedir. Davetiyeniz açıldığı zaman nasıl bir organizasyon yaptığınız hakkında kısaca bilgi verebilmelidir. Davetiyelerde kullanılan dil sizi yansıtmalıdır. Deli dolu bir kişiliğe sahipseniz ağır ve oturaklı mesajlar vermemeniz gerekir. Davetiye metniniz okunduğu zaman sizi yansıttığı anlaşılmalıdır. Firma davetiye basımında müşterinin isteklerini ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurur. Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda davetiye basımı yapılır. Daha eğlenceli, daha komik ve daha romantik modeller tercih ederek fark yaratın. Tamamen sizin ve eşinizin karakter yapısına uygun olarak seçim yapın.

Davetiyede Olması Gereken Bilgiler

Her açılış ve özel gün davetiyesi farklıdır. Neden ve ne amaçlı kullanılacaksa ona göre davetiye hazırlanmalıdır. Evlenen çiftlerin isimleri ve mutlaka aile büyüklerinin isimleri olmalıdır. Sizi tanımayanlar aile büyüklerini tanıdıkları için mutlaka aile büyüklerinin isimleri belirtilir. Düğün veya kınanın yapılacağı yerin adresi ve telefon numarası olmalıdır. Konuklardan istenen kıyafet seçimi mutlaka belirtilmelidir. Yemekli olacaksa konuklara neler ikram edileceği davetiyede belirtilir.

Davetiye Nasıl Hazırlanır?

Davetiye seçimi düğünden aylar öncesinde hazırlanmalıdır. Düğün telaşı ile karşılıklılığa gelmemesi için önceden tasarım yapılarak firmaya basım yaptırılmalıdır. Davetli listesi yapıldıktan sonra ki sayıya göre basım emri verilebilir. Düğün davetiyeleri tasarımını çiftler beraber yapmalıdır. Düğün konsepti ile uyumlu olmalıdır. Davetiye hazırlanırken aksesuar kullanımı yine çiftler tarafından seçilir. Püskül, inci, ip, renkli taşlar, kurumuş yapraklar ve çiçekler aksesuar olarak kullanılabilir. Daha fazla desenli ve detay içeren davetiyeler salon düğünleri için uygundur. Açık hava düğünleri için daha pudra renkler tercih edilmelidir. Firma davetiye basımı öncesinde çiftler ile görüşür ve belirlenen konsepte uygun davetiye basımı yapar. Sitede seçilen davetiyenin adet fiyatı belirtilmiştir.

Eğlenceli Davetiye

Son zamanlarda düğün ve nişan davetiyeleri daha eğlenceli olarak yapılmaya başlamıştır. Karikatür tarzında hazırlanan davetiyeler düğünlere eğlence katar. Eşinizle beraber bisiklete bindiğiniz, balon taşıdığınız veya birbirinize sarıldığınız şekilde karikatürize edilebilir. Eşinizle aranızda olan en komik anları da karikatürize ettirebilirsiniz. Firma verdiğiniz tasarıma uygun basım yapar. Siparişini onayladıktan sonra gönderim yapılır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here