DHI Saç Ekimi

0
36

DHI saç ekimi yöntemi son dönemlerde revaçta olan özel bir saç ekim yöntemidir. DHI, İngilizce Direct Hair Implant kelimelerinin kısaltılması ile oluşturulmuştur. Bu yöntemin en önemli özelliği saç ekimi için daha farklı ve özel iğneler kullanılmasıdır. Saç ekiminde çığır açan bu yöntem, saçlarında dökülme ya da kellik sorunu yaşayan bireyler için artık kolaylıkla uygulanmaktadır.

 

Saç Ekimi Nedir?

Birçok alt nedenden kaynaklanabilen kellik ya da saç dökülmesi için araştırma geliştirme faaliyetleri sonucunda saç ekimi tedavisi bulunmuştur. Bireylerin kendi kıl ve tüyleri kullanılarak istenilen bölgeye ekim yapılabilmektedir. Özellikle kafa kısmında dökülen saçlar için uygulanan yöntem, kaş ve sakal ekimi içinde kullanılmaktadır. Ense ve vücudun uygun bölgelerinden alınan tüyler özel solüsyonlar ile dhi saç ekimi yönetimi kullanılarak dökülen bölgelere ekilmektedir. Orijinal saçtan bir farklı olmamakla beraber, psikolojik etkileri ile de kellik sorununa uygun bir tedavi yöntemidir.

 

 

 

Saç Ekimi Kimler İçin Uygundur?

Günümüzde 50 yaş üzerinde bulunan erkeklerin yarısına yakını kellik sorunları ile karşılaşmaktadır. Bu sorunlar neticesinde saç ekimi erkekler için bir cerrahi medikal prosedür haline gelmiştir. Ancak kellik ya da saç dökülme sorunu sadece erkeklere özgü değildir. Birçok kadını da etkilemektedir. Genetik oluşabilen bu rahatsızlık, yaşlanma, kaza sonucu yaralanmalar ya da farklı klinik problemlerden kaynaklanabilmektedir. Kendini daha iyi ve rahat hissetmek isteyen her yaştan birey için bu tedavi uygulanabilmektedir. Gelişen teknoloji ile birçok ekim yöntemi olmasına karşın DHI saç ekimi yönetimi en çok tercih edilenler arasındadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here