Dün Tahliye Edilen Cahit Nakıboğlu Yeniden Tutuklandı

0
387

Gaziantep’te FETÖ’nin para kasası olduğu iddia edilen Naksan Holding’in eski yönetim kurulu başkanı Cahit Nakıboğlu, dün sağlık sorunları nedeniyle 9. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından ev hapsi koşulu ile tahliye edilmişti. Tahliye kararına itirazda bulunan savcının başvurusunu değerlendiren 10. Ağır Ceza Mahkemesi, itirazı yerinde bularak Cahit Nakıboğlu’nun yeniden tutuklanmasına hükmetti.

Tekrardan tutuklanan Cahit Nakıboğlu, 10. Ağır Ceza Mahkemesinde verdiği ifadesinde 40 çeşit ilaç kullandığı ve iki kez de kalp ameliyatı olduğunu belirtirken kendi kendisine bakacak durumunun olmadığını ifade ederek tutuksuz yargılanmasını talep etti. Tahliye kararına itirazda bulunan Cumhuriyet savcısı ise sanık için üzerine atılan suçların vasıf ve önemi ile birlikte kuvvetli delillerin bulunması nedeniyle tutukluluğun devamını talep etti.

Mahkemede dava görüldüğü sırada sanık avukatının savunması anında fenalaşan Cahit Nakıboğlu, 112 Acil Servis Ekibi aracılığıyla polis nezaretinde hastaneye kaldırılırken mahkeme heyeti ise delilleri göz önünde bulundurarak tutukluluk halinin devamına karar verdi.

70 yaşındaki iş adamı Cahit Nakıboğlu’na 9. Ağır Ceza Mahkemesince  “silahlı terör örgütü yönetme, Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkında Kanun’a muhalefet, Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Hakkındaki Kanun’a muhalefet, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerini aklama ve Vergi Usul Kanunu’na muhalefet” suçlarından soruşturma başlatılmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here