Erdoğan İstanbul Yönetimine Talimat Verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin İstanbul yönetimine 'Kapı kapı dolaşın' talimatı verdi.

0
393

Hürriyet yazarlarından Abdulkadir Selvi, bugünki yazısında önümüzdeki seçim dönemine ilişkin konuştu ve ilginç ifadelerde bulundu. Selvi’ye göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimlerde kesinlikle İstanbul’u almak istiyor ve kolları sıvayarak il yönetimine talimat verdi. Erdoğan, İstanbul İl Yönetimi’nin kapı kapı dolaşmasını istiyor.

Erdoğan İttifak Çalışmalarını da Hızlandırıyor

Recep Tayyip Erdoğan bilindiği gibi daha önce de ittifak konusuna değinmişti ve sadece MHP ile kalmayacağını, aynı zamanda Büyük Birlik Partisi ve Saadet Partisi’nin de ittifağa katılabileceğini dile getirmişti. Hatta Erdoğan ile SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da bunu görüşmek için toplantı düzenlemişti.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi’ye göre bu görüşme son derece sıcak bir atmosferde geçti ve Erdoğan ittifak kurmak istiyor. Buna rağmen Saadet Partisi seçim ittifakı konusunda biraz gönülsüz. Kaldı ki toplantının daha bir gün öncesinde SP Lideri Temel Karamollaoğlu, Twitter hesabı üzerinden iktidarı sert bir şekilde eleştirmişti.

Bu sırada Erdoğan da AKP’yi yeniden tasarlıyor ve teşkilatları, yerel yönetimleri örgütlüyor. İstanbul İl Başkanı Selim Temurci geçtiğimiz gün istifa ederken, yerine de Bayram Şenocak gelmişti. Yerel yönetimlerle toplantı yapan Tayyip Erdoğan, parti örgütlerinin kapı kapı bütün şehri gezmesini, programlar düzenlemesini istiyor.

Kısacası, Abdulkadir Selvi’ye göre AKP henüz seçimlere 13 ay olmasına rağmen İstanbul için çalışmalarını başlatacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here