Esat Toklu’dan Sedat Peker hakkında suç duyurusu

0
30

Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu, kendisi hakkında Sezgin Baran Korkmaz’a ait otelde ücretsiz kaldığı ve BMW’ye bindiği gibi iddialarda bulunan Sedat Peker hakkında suç duyurusunda bulundu.

Dilekçede, Korkmaz’ın otelinde 2020 Eylül’de ailesi ile birlikte konakladığını ve 35 bin lira ödediğini belirten Toklu, buna ilişkin banka dekontunu da ek olarak sundu.

Otel lobisinde ayaküstü Sezgin Baran Korkmaz ile tanıştırıldığını da söyleyen Toklu, “2-3 dakika süren bir konuşma ve tanışmamız oldu. Daha sonra bana cep telefonundan kendini tanıtan bir mesaj gönderdi. Devamında da tebrikleşme mesajı dışında kendisiyle bir diyaloğum ve yüz yüze bir temasım olmamıştır” dedi.

Peker’in videosuna erişim engeli de isteyen Toklu, bir dilekçe de HSK’ya vererek, kendisi hakkında da soruşturma yapılmasını talep etti.

PEKER “GÜÇ ZEHİRLENMESİ” DEDİ

Suç örgütü lideri Sedat Peker, yayınladığı 9. videoda Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu hakkında da çeşitli iddialarda bulunmuştu. Peker, Toklu’nun firari iş insanı Sezgin Baran Korkmaz’ın Bodrum’daki lüks otelinde ücret ödemeden kaldığını öne sürmüş, “Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu, Ankara hani İçişleri Bakanlığı’nın koyduğu yasakları kaldıran makam var ya o. Bu adam o kadar rahat bir adam ki sıfır X5 ile görevine gidip geliyor. Güç zehirlenmesi böyle bir şey” demişti.

“PARASINI ÖDEDİM “

Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu, Peker hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına “iftira, hakaret, kişisel verileri ele geçirmek” gibi suçlardan suç duyurusunda bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here