Eski iPhone’ların İndirimli Batarya Değişim Programı Başladı

0
440

Geçtiğimiz günlerde Apple kullanıcılarını şok eden gerçek ortaya çıkmış ve firmanın bilerek eski iPhone modellerini yavaşlatarak cihaz sahiplerinin yeni modellere yönelmelerini sağlamayı amaçladığı iddia edilmişti. Firma da bu iddialar üzerine bir açıklama yapma zorunluluğu görüp, kullanıcılarına özür niteliğinde bir açıklama metni yayınlamıştı.

Cupertino’lu teknoloji devi Apple, geçtiğimiz günlerde yayınladığı açıklama ile eski iPhone modellerini bilerek yavaşlattığını kabul etmiş ve bunun için büyük bir kullanıcı kitlesinin eleştiri odağı haline gelmişti. Sonrasında firmaya karşı açılan davalar sonrası kullanıcılarından özür dileyen Apple, yavaşlamasına neden olduğu bataryalar için Ocak sonunda başlayacak bir indirimli değişim programı ayarlayacağını duyurmuştu.

İndirimli Batarya Değişim Tarihi Öne Alındı

Apple, kullanıcılarının gönlünü biraz olsun alabilmek için olacak ki daha önce yayınladığı indirimli pil değişim tarihini yaklaşık olarak bir ay önceye aldı. Tabii ki firma her iPhone modeline indirimli batarya değişim imkanı sunmuyor. Kampanyanın iPhone 6, iPhone 6s, iPhone 6 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus ve iPhone SE modellerini kapsadığı belirtildi.

Kampanyalı Batarya Değişim Ücreti Ne Kadar?

Daha önce garanti süresi dolmuş iPhone modellerinde 190₺ – 319₺ arasında batarya değişim ücretleri alan firma bu fiyatı da 129₺ olarak sabitledi.

Mobil cihazlar için performans testleri yapan yurt dışı merkezli bir firma ise yavaşlayan iPhone sahiplerinin sorunlarını ortadan kaldırmak için cihazlarını değil bataryalarını değiştirmelerinin yeterli olacağını belirtti. Buna en iyi örnek olarak iPhone model cihazında performans yaşayan bir Reddit kullanıcısının batarya değişim öncesi 600MHz hızında çalışan iPhone işlemcisinin değişimden sonra 1400MHz hızlarına ulaştığı gösterilmiş.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here