FBI Tarafından Clinton Vakfı İçin Soruşturma Başlatıldı

0
423

ABD Federal Soruşturma Bürosu tarafından Clinton Vakfı’na yönelik soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında Clinton Vakfı’nın eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’ın görev yaptığı dönemdeki faaliyetlerinin incelendiği öğrenildi.

42. ABD Başkanı Bill Clinton tarafından kurulan Clinton Vakfı’nın 2009 ila 2013 yılları arasında yaptığı çalışmalarla birlikte aynı döneme ait hesap bilgilerinin incelendiği belirtildi. Yapılan soruşturmanın FBI tarafından yürütüldüğü belirtilirken soruşturmanın yaklaşık bir ay önce başlatıldığı ABD basını tarafından bildirildi.

ABD Basını tarafından verilen bilgilere göre bugüne kadar FBI tarafından sadece bir kişinin soruşturulduğu, önümüzdeki günlerde bu sayının artmasının beklendiği ifade edildi. İsmi açıklanmayan üst düzey bir yetkili ise soruşturma kapsamında Clinton ailesinin herhangi bir ülkeye, vakıflarına bağışta bulunmaları durumunda karşıt bir vaat edip etmediklerinin incelendiğini ifade etti.

Clinton aile sözcüsü Nick Merril ise yapılan soruşturmanın siyasi bir hamle olduğunu belirtirlen ABD Başkanı Donald Trump’ın Rusya soruşturması altında olduğuna dikkat çekti. Clinton Vakfı’na yapılan soruşturma ile Donald Trump’ın soruşturmalarının dikkatinin dağıtılmasının planlandığını açıkladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here