Fikri Işık ABD’ye Seslendi

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık kendi şehrinden ABD ve Avrupa'ya seslendi.

0
432

Başbakan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, bugün İzmit’teydi ve muhtarlarla kahvaltı yaptı. Aynı zamanda kahvaltıya Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’ da katılırken, toplantıda önemli konulara değinildi.

Fikri Işık’tan Gündem Değerlendirmesi

Türkiye’nin DEAŞ’la mücadele ettiğini, bu örgütün mücadele edilmesi gereken bir örgüt olduğunu dile getiren Fikri Işık, bazı ülkelerin ise terörle mücadeleyi örtü olarak kullandığını, bahane hâline getirdiğini iddia etti.

Orta Doğu’nun bölünmesini isteyen ülkeler olduğunu kaydeden Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, bu bölgenin daha çok parçalanması için mücadele edildiğini belirtti.

‘Afrin Olmazsa Olmazdır’

Bölgede yaşananlara ve Zeytin Dalı Operasyonu’na ilişkin de konuşan Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Türkiye’nin yaşananlara kayıtsız kalamayacağını ve asker ile ÖSO güçlerinin 2 bin kilometrelik alanı DEAŞ ile YPG’den temizlediğini kaydetti.

Fikri Işık, Avrupa’nın kendilerine devamlı akıl vermeye kalkıştığını fakat resmen terör örgütlerine destek verdiğini ama mücadelenin devam edeceğini belirtti.

DEAŞ’ın da toplama bir örgüt olduğunu söyleyen Fikri Işık, basın mensuplarının sorularını yanıtladıktan sonra muhtarlarla görüşmesini sonlandırdı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here