Galatasaray vs Turanspor Takım Karşılaştırması

0
336
 •  

  Türk futbol takımlarından hangisini destekliyorsunuz? Bildiğiniz gibi son derece başarılı takımlarımız bulunmaktadır. Bunların tamamı en iyi şekilde mücadele ederken bazıları çok üst düzey başarılara ulaşmaktadırlar. Kesinlikle siz de herhangi birini takip ederek harika zaman geçirebilirsiniz. Canlı maç izleyerek kesinlikle istediğinizden daha fazla eğlenebilirsiniz. Bildiğiniz üzere Galatasaray, Türk futbolunun en önemli takımlarından biridir. Oldukça üstün başarılara imza atmıştır. Betpas Diğer yandan Turanspor da Türkiye ekiplerinden biridir. Peki ama siz de hangisinin maçlarını seyretmeniz gerektiğini mi düşünüyorsunuz? O zaman Galatasaray vs Turanspor takım karşılaştırması için hazırlamış olduğumuz bu yazıyı sonuna kadar inceleyebilirsiniz.

  Galatasaray Takımının Özellikleri

  • Sarı kırmızılı takım Galatasaray, son derece başarılı bir ekiptir. Üst düzey başarılara imza atmaktadır.
  • 4 yıldızlı tek Türk takımıdır. En yakın takipçisi Fenerbahçe ile arasında 1 şampiyonluk bulunmaktadır.
  • Kadrosunda son derece önemli isimlere yer vermektedir. Sportoto Süper Lig 2017 – 2018 sezonunun ilk maçında Kayserispor’a karşı 4-1 galip gelmişlerdir.
  • Her yıl yıldız isimleri kadrolarına katmaktadırlar. UEFA Kupası’nı kazanan ilk ve tek Türk takımıdır.
  • 4 büyüklerin başında gelmektedir. Özellikle Fenerbahçe’nin ezeli rakibidir. Aralarında tüm dünyada yayınlanan ciddi derbiler oynanmaktadır.

  Turanspor Takımının Özellikleri

  • Türkiye’de faaliyet gösteren Turanspor, kendi liginde başarılı sonuçlar alabilmektedir.
  • Sportoto Süper Lig ekiplerinden biri değildir. Kendine göre bir kadroya ve yapılanmaya sahiptir.
  • Turanspor takımı oldukça düşük bir bütçeye sahiptir. Bünyesinde yabancı isimler bile bulunmamaktadır.
  • Mücadele ettiği ligde rakiplerine kök söktürmektedir. Ziraat Türkiye Kupası macerasına hiç başlamadan veda etmektedir.
  • İlerleyen yıllarda Süper Lig’de mücadele edebilecek bir potansiyel taşımamaktadır. Genel anlamda kadrosuna baktığımızda yeni yetişen gençlerden kurulu olduğunu görebiliriz.

  Özet ve sonuç: Düşük bütçeli takımların başında gelen Turanspor, Galatasaray takımından oldukça geri kalmaktadır. Maçları yayınlanmamaktadır. Bunun yanında sadece futbolcu yetiştirebilen bir yönü bulunmaktadır. Galatasaray ise her yıl ligde iddialı gidişat içerisinde bulunmaktadır. Kesinlikle istediği sonuçları alabilen takımlardan biridir. Ayrıca son derece farklı bir yapıya sahiptir. En başta UEFA Şampiyonlar Ligi olmak üzere UEFA Avrupa Ligi kulvarlarında da başarılı işlere imza atmaktadır. Bundan sonra siz de Turanspor yerine Galatasaray takımının maçlarını seyredebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here