Galatasaray’da Transfer Gerçekleri

0
219

Galatasaray’da Transfer Gerçekleri

Galatasaray’da Igor Tudor ve Cenk Ergün Mariobet döneminde gerçekleştirilen transferlerin getirisi büyük oldu. Tudor’un görevine son verilmesi ve yönetimin el değiştirmesi sonrası ise yapılan transferlerden henüz gelir sağlanabilmiş değil.

Igor Tudor’un Transferleri Para Etti

Galatasaray’da Igor Tudor döneminde yapılan tüm transferlerden astronomik gelirler elde edildi. Badou N’Diaye, Garry Rodriguez, Bafetimbi Gomis, Maicon Roque ve Mariobet Fernando ile Galatasaray’ın kasası son iki sezondur rahattı. Satın alındıklarında yüksek bonservis bedelleri ile takıma katılan Belhanda ve Feghouli içinse teklifler gelmeye devam ediyor. Bu futbolcuların geçtiğimiz yalnız 4’ünün satışından elde edilen gelir tam 37 Milyon Euro. Ancak, görevine son verilen Igor Tudor sonrası Galatasaray’da transferler henüz getiri sağlamış değil.

Fatih Terim ve Albayrak Para Kazandırmadı

Fatih Terim’in göreve gelmesi ve hemen arkasından yönetimin değişmesi neticesinde, Galatasaray’da transfer politikası da değişmiş gibi görünüyor. Terim döneminde takıma katılan çoğu ismin kiralık olması, bonservisleri ile takıma dahil edilen oyuncuların ise Betpas henüz iyi bir teklif alamaması yüzleri düşürüyor.

Galatasaray’da pek dillendirilmeyen bu gerçek ise gelecek dönem adına sıkıntılar doğurabilir. Devre arası transfer yapmak isteyen Galatasaray’ın önce oyuncu satışı gerçekleştirmesi ve FFP kriterlerine uyması gerekiyor. Bu açıdan eli kolu bağlı olan Galatasaray’ın kiralamak ya da bonservis bedeli olmayan futbolcuları takıma dahil etmekten başka çaresi yok.

Takım ilk devre boyunca etkisiz futbol ile iyi değilken, futbolcuların teklif alamaması ve sakatlıkların uzun süreli olması ise akıllarda soru işareti doğmasına sebep oluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here