Galatasaray’ın Golcüsü Gomis’e Meksika’dan Talip Var

0
446

Galatasaray’ın yıldız futbolcusu Bafetimbi Gomis’e Meksika’dan Monterrey kulübünün talip olduğu iddia edildi.

Sarı kırmızılı takımın Senegal asıllı Fransız milli futbolcu Bafetimbi Gomis,  sezonun ilk yarısında oynadığı 17 maçta 14 gollük performans sağlayarak başarılı bir performans sergiledi.

Meksika’da San Cadilla El Norte kaynaklı habere göre Monterrey kulübünün 32 yaşındaki yıldız futbolcu için transfer teklifinde bulunmaya hazırlandığı bildirildi. Fransız golcünün sezonun ilk devresindeki performansından hayli memnun kalan Meksika kulübünün, takımdaki golcü eksikliğini kendi liglerindeki en büyük rakibi Tigres’in golcüsü Gignac gibi kaliteli bir forvet olarak gördükleri Gomis ile doldurmayı düşündükleri belirtildi.

Monterrey kulübünün Bafetimbi Gomis transferindeki en büyük korkusunun ise Galatasaray’a transferi sürecinde oldukça gündemi meşgul eden sağlık sorunlarının durumu olduğu, ancak Meksika kulübünün bu transfer için kararlı olduğu iddia edildi.

Haberde Meksika kulübünün finansal açıdan çok güçlü olduğu ancak Galatasaray’ın şampiyonluk yolunda Gomis’i bırakma ihtimalinin çok az olduğuna da yer verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here