HDP’den Tartışmalı Kongre: Öcalan’a Selam Gönderildi

HDP'nin 2018 kongresinde PKK lideri Abdullah Öcalan'a 'Selam' gönderildi.

0
439

HDP’nin üçüncü olağan kongresi bugün düzenlenirken, katılımcılar Ankara Spor Salonu’nda bir araya geldiler. Yeni eş genel başkanlık seçimleri yapılırken, seçilenler Sırrı Süreyya Önder ile Meral Danış Beştal oldu. HDP kongresine toplamda 32 bin kişi katılırken, söylenen sözler uzun süre tartışılacağa benziyor.

Birlikte Mesajı Verildi, Abdullah Öcalan’a Selam Gönderildi

Serpil Kemalbay, Pervin Buldan ve Sezai Temelli görevi devrederken, salona diğer vekillerle birlikte girdiler ve parti mensuplarını selamladılar. ‘İnadına HDP’ şarkısı çalarken, ardından tutuklu olan eş genel başkanlar Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ’ın mektupları okundu.

Partide Kongre Divan Eşbaşkanı Sırrı Süreyya Önder ile Meral Danış Beştaş olurken, Feleknas Uca, Garo Paylan ve Müslüm Doğan da divan üyesi seçildi. Hem Kürtçe, hem de Türkçe konuşmalar yapılırken, cezaevinde tutuklu olan vekillere selam gönderildi. Ayrıca Sırrı Süreyya Önder, terörist başı Abdullah Öcalan hakkında ‘Saygı ve sevgiyle selamlıyoruz’ sözlerini kullandı, büyük alkış aldı.

HDP’nin kongresine toplam 32 bin kişi katılım gösterirken, HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay da kendilerinin halka umut olduğunu söyledi ve ardından Selahattin Demirtaş’ın cezaevi mesajı okundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here