Hindistan’da Domuz Gribi Salgını Yeniden Başladı

0
439

Hindistan’da son bir ay içinde domuz gribi vakalarının pik yaptığı belirtilirken ülkede yayın yapan “The Hindu” gazetesi kaynaklı haberde Aralık ayında 400’den fazla hastaya domuz gribi teşhisi konulduğu belirtildi.

Hindistan’ın Racastan eyaletinde son günlerde yaşanan vakalarda artış nedeniyle domuz gribi alarmının verildiği bildirildi. Eyalette geçtiğimiz ay 400’ün üzerinde hasta domuz gribi teşhisi alırken son üç günde 85 hastada daha aynı virüsün saptandığı açıklandı.

Racastan Sağlık Bakanlığı ise yaşanan salgın nedeniyle harekete geçerken eyalet genelini kapsayan domuz gribi alarmı verirken bölgeye çok sayıda ilk yardım ekibinin gönderildiğini açıkladı. Bakanlık tarafından domuz gribi salgınının önüne geçmek için gerekli önlemlerin alındığı ifade edilirken bu vakalarda erken tanı koyarak en kısa zamanda tedaviyi başlatmak için çalışmaları hızlandırdıkları belirtildi.

Hindistan’ın Racastan eyaletinde geçtiğimiz yıl da 3 binden fazla kişide domuz gribi virüsü saptanmış ve bu kişilerin 241’i hayatlarını kaybetmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here