HTC Vive Focus Çin Dışına da Çıkabilir

HTC Vive Focus hakkında sevindiren açıklamalar geldi.

0
416

HTC’nin sanal gerçeklik cihazı Vive Focus bildiğiniz gibi Çin’e özel satışa çıktı fakat buradaki performansına bağlı olarak daha farklı bölgelerde de görme şansımı var. Resmi açıklama ise doğrudan firmadan geldi.

Vive Focus Diğer Ülkelere de Gelebilir

HTC Vive’ın Çin sorumlusu Alvin Wang Graylin, konuya ilişkin açıklamalarda bulunurken firmanın ilerleyen zamanlarda Vive Focus’u başka ülkelere de satmayı planladığını fakat öncelikle Çin’deki performansa bakacaklarını söyledi.

Dünyanın diğer bölgelerinde Vive Focus’un çıkmaması için bir neden göremediklerini söyleyen Alvin Wang Graylin, ‘İyi bir ürün yaptıysak bunu mümkün olduğu kadar çok kullanıcıya ulaştırmak isteriz’ şeklinde konuştu.

Önceki HTC Vive’lardan Farklı

Kendi başına bir VR – sanal gerçeklik cihazı olan Vive Focus, herhangi bir bilgisayar ya da akıllı telefona ihtiyaç duymadan çalışabiliyor. Bu yönüyle HTC Vive ile HTC Vive Pro modellerinden ayrılıyor çünkü her iki cihaz da çalışmak için güçlü bir PC istiyordu.

HTC Vive Focus’ta 2880 x 1600p çözünürlüğe sahip AMOLED ekran yer alırken, HTC Vive’da ise 2160 x 1200p çözünürlük mevcuttu. Vive Focus’ta aynı zamanda Qualcomm Snapdragon 835 işlemci çipseti ve 110 derecelik görüş açısı yer alıyor.

HTC Vive Focus şu anda Çin’de yaklaşık 700 dolar fiyat etiketiyle satılıyor. Bakalım ilerleyen dönemlerde başka ülkelerde de cihazı görecek miyiz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here