iOS 11.2.5 Beta 3 Sürümü Yayınlandı

0
467

Apple, bir yandan akıllı cihazlarının gelecek modelleri için çalışmalarını sürdürürken diğer yandan bu cihazlarda kullanılacak olan yazılımları geliştirmeye de devam ediyor. Geride bıraktığımız Eylül ayında kullanıcılara sunulan iOS 11 işletim sistemi, akıllı telefon ve tabletlere girdiği ilk günden itibaren gelişimini sürdürdü ve birçok yenilikle Apple evreninde bulunanların karşısına çıkmaya devam etti.

iOS 11.2.5 yazılımı geride bıraktığımız iki haftalık sürede ikinci beta güncellemesini almış ve kararlı sürüme bir adım daha yaklaştırılmıştı. Bugün de geliştiricilere özel olarak iOS 11.2.5 Beta 3 yayınlanarak indirilmeye sunuldu.

iOS 11.2.5 Beta 3 İle Hangi Yenilikler Geldi?

Apple’ın kayıtlı geliştiricilerine özel olarak yayına sunduğu üçüncü beta sürümünde aslında çok önemli bir yenilik dikkat çekmiyor. Bununla birlikte bir takım klavye sorunlarına el atıldığı, emojilerle ilgili bazı yeniliklere gidildiği firma tarafından güncelleme notu olarak geçilmiş.

Yine birçok hataların giderildiği, performans iyileştirmelerinin yapıldığı iOS 11.2.5 Beta 3 sürümünde bazı güvenlik yamalarının da sisteme eklendiğine dikkat çekiliyor.

Kimler iOS 11.2.5 Beta 3 Sürümünü Yükleyebilir?

Bilindiği üzere iOS güncellemeleri arasında yayınlanan beta sürümleri indirip yükleyebilmek için Apple’ın geliştirici kaydına sahip olmak gerekliliği söz konusu. Bunun yanında bu geliştiricilerin cihazlarının da UDID kaydının bulunması, beta sürümlerini yükleyip geri alma durumlarında yaşanacak sorunları en aza indirgemek için gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here