İstanbul ve Ankara’ya Yağış Uyarısı Var

MGM'den vatandaşlara yağış uyarısı geldi.

0
502

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bugün bir açıklama yapılırken, Marmara, Ege, Akdeniz ve İç Anadolu ile Batı Karadeniz’in bazı bölgelerinde yağış olacağı uyarısı yapıldı.

Meteoroloji’ye göre Van’ın yanı sıra Marmara, Ege, Akdeniz (Hatay hariç), İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz ve Amasya bölgeleri erken saatlerden itibaren yağmurun etkisinde kalacak. Yağmur genellikle sağanak şekilde yağarken, Van tarafında ise karla karışık şekilde etkisini göstereceği tahmin ediliyor.

Aynı zamanda Marmara’nın güneyinde, Ege, Batı Akdeniz ve İç Anadolu’nun güneydoğusunda rüzgar olacak, özellikle güney yönünden de kuvvetli fırtınalar yaşanacak ve saatte 70 km hıza kadar çıkacak. Gece saatlerinde Türkiye’nin doğu bölgelerinde yer yer sis ile pus beklenirken, Doğu Anadolu’nun belli bölgelreinde ise buzlanma ile don görülebilir. Dolayısıyla MGM tarafından trafiğe çıkacak olan vatandaşlara dikkatli olmaları uyarısı yapılıyor.

MGM, Ankara’nın bugün parçalı ve çok bulutlu olacağını söylerken, öğle saatlerinden sonra da aralıklı olarak sağanak yağış bekleniyor. Ayrıca İstanbul’da da hava çok bulutlu olacak fakat akşam saatlerine kadar sağanak yağış şehir genelini kaplayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here