İyi Parti: Tüm Seçimlere Girmeye Hak Kazandık

Müsavat Dervişoğlu İyi Parti olarak seçimlere girmeye hak kazandıklarını söyledi.

0
923

Önümüzdeki Cumartesi günü İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin il başkanlığı binasının açılışı için İzmir’i ziyaret edecek. Bu programın öncesinde ayrıntıları paylaşmak isteyen İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, bir basın toplantısı düzenledi ve diğer siyasi partilere eleştirilerde bulundu.

İyi Parti Seçimlere Katılacak mı?

Bilindiği gibi İyi Parti’nin seçimlere katılamayacağı söylenmişti ve Müsavat Dervişoğlu da partilerinin önüne Yüksek Seçim Kurulu’nun çeşitli engeller çıkardığını iddia etti. Bütün gerekliliklerini yerine getirdiklerini, kongrelerini tamamlayan Müsavat Dervişoğlu artık hiçbir mazeretin kalmadığını, durum ne olursa olsun seçimlere girmeye hazır olduklarını ifade etti.

Spekülasyonlarla ilgili konuşan İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, kuruluşta da çeşitli zorluklar yaşadıklarını, hukukun çiğnenmeye kalkıldığını fakat kimsenin buna gücünün yetmeyeceğini belirtti.

Ülkenin zor günler geçirdiğine dikkat çeken Müsavat Dervişoğlu, bunları aşmak için birlik ve beraberlik vurgusu yaparken, kutuplaşma politikasına karşı olduklarını vurguladı.

Hem MHP, hem de AKP cephesine eleştiriler yönelten Dervişoğlu, doğruları söyledikleri için rakiplerin hırçınlaştığını fakat kendilerinin sakin olduğunu söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here