Jose Mourinho’nun Sözleşmesi 2020 Yılına Kadar Uzatıldı

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester United'ın teknik direktörlüğünü yapan Jose Mourinho'nun sözleşmesi uzatıldı.

0
417

Jose Mourinho İngiliz ekip ile devam dedi. Manchester United, Portekiz’li teknik direktör Jose Mourinho’nun sözleşmesini 2020 yılına kadar uzattı.

Dünyanın en büyük liglerinden birisi olan Premier Lig’in köklü kulübü Manchester United, 54 yaşındaki teknik direktörünün sözleşmesinin 2010 yılına kadar uzatıldığını bildirdi. Kulübün yaptığı resmi açıklamada sözleşmede aynı zamanda artı bir yıl opsiyonun da yer aldığı bilgisine yer verildi.

Sözleşme sonrası yaptığı açıklamada Manchester United takımında teknik direktör olarak görev almaktan gurur duyduğunu belirten Mourinho, kendisine olan güvenlerinden dolayı kulüp yöneticilerine teşekkür etti. Takım için başarılı bir gelecek üzerine çalıştıklarını ifade eden Portekizli teknik adam çalışma arkadaşları, futbolcularına teşekkür ederken ve kendisini evinde hissettiren taraftarlara da minnettar olduğunu belirtirken çok mutlu olduğunu ifade etti.

Jose Mourinho, Manchester United takımının başına geçtiği 2016 yılından bugüne birer kez UEFA Avrupa Ligi, İngiltere Lig Kupası ve İngiltere Community Shield Kupası kazanmayı başardı. Henüz Premier Lig şampiyonluğu görmeyen deneyimli teknik direktör geçtiğimiz sezon ligi 6. sırada bitirirken bu sezon ise daha sezonun ortasında liderden 12 puan geride kalarak şampiyonluk şansını oldukça zora soktu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here