Kemal Kılıçdaroğlu Yeni Ekibini Seçti

Tuncay Özkan da Kemal Kılıçdaroğlu'nun yeni ekibinde yer alıyor.

0
399

CHP’de Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyeleri seçilirken, partinin lideri Kemal Kılıçdaroğlu yeni yönetimde şaşırtan değişiklikler yaptı. Daha önce MYK üyesi sayısı 13’dü ve şimdi bu rakam 18’e çıkarıldı. Basınla ilişkilerden artık yeni genel başkan yardımcısı Tuncay Özkan sorumlu olacak. Ayrıca CHP Genel Sekreteri de İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi olacak.

Muharrem İnce’nin Listesinde de Vardı!

CHP’nin yeni Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan olurken, daha önce bu görevi üstlenen Tekin Bingöl ise artık İnsan Haklarından Sorumlu kişi olacak. En çok ilgi çeken kişi ise şüphesiz Muharrem İnce’nin PM listesinde yer alan Tuncay Özkan oldu. Tuncay Özkan, Kılıçdaroğlu’na karşı oy kullananlar arasındaydı fakat Kemal Kılıçdaroğlu tarafından kendisine de görev verildi.

Ayrıca Kılıçdarğlu’nun listesinde yer almayan fakat Parti Meclisi’ne giren diğer kişiler ise Necati Yılmaz, Gökhan Günaydın, Haluk Pekşen, Ali Şeker, Erdal Aksünger, Gaye Usluer oldu.

CHP’de bundan sonra beş yeni genel başkan yardımcılığı olacak ve insan hakları ile doğa hakları için de atamalar yapılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here