Kılıçdaroğlu: Türkiye ABD’ye Sert Bir Tepki Göstermeli

Afrin operasyonunun gerekliliğine vurgu yapan Kemal Kılıçdaroğlu, ABD'ye tepki verilmesini istedi.

0
440

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat progrmaının konuğu olurken, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu ve yarın gerçekleşecek olan ABD görüşmesini değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, görüşme sırasında Türkiye’nin en net ve en sert tepkiyi göstermesi gerektiğini, tavır koymasının doğru olacağını söyledi. CHP lideri, ABD’nin terör örgütlerine destek vermekten vazgeçmesi gerektiğini söyledi.

CHP Liderinden Gündem Değerlendirmesi

Tutuklu olan Enis Berberoğlu hakkında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Berberoğlu’nu mahkum edecek herhangi bir belge olmadığını, adaletten umudunu kesmediğini ve beraatin gerçekleşeceğini söyledi.

İlker Başbuğ’un da ‘terörist’ olduğu iddiasıyla bir zamanlar hapse atıldığını dile getiren CHP lideri, Başbuğ’un Afrin’le ilgili sözlerine de değinirken Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirdi.

Afrin’e yapılan Zeytin Dalı Harekatı’nın gerekli olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, güvenli bir bölgeye ihtiyaç duyulduğunu ve ordunun en az zaiyatla bölgeden çıkması gerektiğini söyledi. ABD’nin PYD desteğini eleştiren CHP lideri, Türkiye’nin bu duruma karşı kesin bir tavır alması gerektiğini, YPG ile mücadelede Esad ile birlikte hareket edilebileceğini dile getirdi.

Seçim için her önlemi aldıklarını ifade eden Kemal Kılıçdaroğlu, partiler arasında işbirliğinin ise henüz netleşmediğini belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here