Klima Çalışıyor Ama Sıcak Hava Üflemiyor

0
395

 

Klimalar, gündelik yaşantımızda yaşam konforumuzu arttırabilmemiz açısından oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Modern toplum yaşantısında son derece yaygın şekilde tercih edilmekte olunan klimalar ile kış aylarının soğuk hava koşullarında ısınma ihtiyaçlarını pratik ve aynı zamanda da ekonomik bir şekilde karşılayabilmek mümkün oluyor. İleri nesil teknolojiye sahip olan klimalar ile çok düşük enerji tüketiminde yüksek bir ısınma verimliliği elde edilebiliyor. Ancak klimada meydana gelen arızalanmalar, günümüzde oldukça ciddi problemlere neden oluyor. Bu tip sorunlardan birisi de klimanın çalışmasına rağmen sıcak hava üflememesidir. Böyle bir durumda klimanın kumandasından sıcak konumda olup, olmadığına bakılması gerekmektedir. Bununla birlikte kullanıcıların ayarların doğru olduğu belirlenmesi durumunda yine de sıcak hava üflemeyen klima için Airfel Klima Servisi merkezine başvuru gerçekleştirmesi gerekir.

Klimanın sıcak hava üflememesinin nedenlerinden ilk klima sıcaklık ayarları olurken ikincisi ise genellikle filtrelerdeki tıkanıklık durumudur. Düzenli yıllık klima bakımı yaptırılmaması durumunda bu tip problemler ile çok sık karşı karşıya kalınabilmektedir. İşte bu noktada İklimsa Klima Servisi merkezinden profesyonel servis hizmeti alınarak, klimanın genel bakımının yaptırılması ve bu şekilde filtrelerdeki tıkanıklığında giderilmesi sağlanabilir. Bu şekilde de klimanın sıcak hava üflemeye devam edebilmesi sağlanabilir. Klimanın sıcak hava üflemesi için yapılan bu müdahalelerinde sonuç sağlamaması durumunda, klimada teknik bir parça arızası söz konusu olduğu anlaşılır

Alanlarında uzman klima teknisyenleri tarafından klimanın tüm sıcaklık sağlayan teknik aksamı tek tek kontrol edilir. Arıza belirlenen klima parçası için öncelikli olarak ekonomik çözüm için onarım müdahaleleri gerçekleştirilir. Ancak onarım müdahaleleri uygun sonuç sağlamaz ve yetersiz kalır ise klima parçasının değişimi gerçekleştirilir. Sultanbeyli Vestel Klima Servisi merkezi bu değişim işlemlerinde ise sadece orijinal klima yedek parçaları kullanarak, ürünün dayanıklılığının ilk günkü kapasitesine ulaşmasını sağlayabilmektedir. Böylelikle de klimaların çok daha uzun ömürlü olarak kullanımının hem sorunsuz hem de yüksek performanslı olarak sürdürülebilmesi mümkün olmaktadır. Üstelik bu kaliteli ve profesyonel klima onarım hizmetlerine yönelik olarak da 1 yıllık garanti desteği sağlanmaktadır. Bu şekilde klimaların son derece verimli bir şekilde kullanımını sağlayacak servis hizmetlerinden hem ekonomik hem de güvenilir bir şekilde yararlanılabiliyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here