Kozmik Oda Kumpasında Bir İtiraf Daha Geldi

Kozmik Oda davasında yeni itiraflar gelmeye devam ediyor.

0
584

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personeline Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) tarafından kurulan kumpasta Kozmik Oda açılırken, bunun yıllar sonra başlayan soruşturması devam ediyor ve sanıklar arasında yer alan Adem Eraslan da sonunda FETÖ örgütü içinde yer aldığını itiraf etti ve pişmanlık yaşadığını dile getirdi.

Eraslan’dan itiraf Geldi

Eski Emniyet Müdürü Ali Fuat Yılmazer’in yanı sıra TSK’dan ihraç edilen Muharrem Köse de davada yargılanırken, toplam 121 kişinin davası Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülüyor.

Duruşmaya hem sanıklar, hem de avukatları katılırken, cezaevinde yer alan Adem Eraslan da telekonferanns ile katılım gösterdi, pişmanlık yasasından faydalanmak istediğini dile getirdi. Lise eğitimi sırasında FETÖ ile ilk temasları kurduğunu anlatan Eraslan, zamanla ilişkinin genişlediğini, toplantılara katıldığını söyledi. Eraslan yaşanan olaylarda çeşitli kişilerin talimatıyla hareket ettiğini ve suç işleme kastının bulunmadığını söylerken davadan beraatini istedi, pişmanlık yasasından faydalanmayı talep etti.

Aynı zamanda diğer tutuklu – tutuksuz sanıklar da savunma yaptılar ve suçlamaları reddettiler. Dava yarın yine Ankara’da devam edecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here