Mersin Tarsus’ta Aşırı Yağış Tarım Arazilerini Vurdu

0
480

Mersin’in Tarsus ilçesinde aşırı yağış hayatı felç etti. Gün boyu süren şiddetli yağışlar nedeniyle ilçede bulunan tarım alanlarının büyük bölümünü su bastığı ve zarar gören çadırlarda bulunan 80’e yakın tarım işçisinin de tahliye edildiği bildirildi.

Tarsus ilçesinde dün sabahtan beri yağan aşırı yağmur nedeniyle Bahşiş ve Kulak mahallerinde bulunan tarım alanlarının tamamını su bastığı ve çoğunluğu Suriye kökenli işçilerin bulunduğu çadırların da zarar gördüğü açıklandı. Şiddetli yağmurda çadırları zarar gören 80 civarında tarım işçisi, itfaiye ve jandarma ekiplerinin yardımıyla tahliye edilip toplu taşıma araçlarıyla ilçenin Şahin mahallesinde bulunan Tarsus Belediyesi Av. Abdülaziz Nokay Gürdemir Yapı Taziye Evi’ne yerleştirildi.

Yağmurdan etkilenen tarım işçilerine belediye ve mahalle sakinleri tarafından yastık, yorgan ve battaniye gibi malzemelerin verildiği, ilçe kaymakamlığının ise bu işçilere çorba ikram ettiği belirtildi. Bazı hayırseverler tarafından Suriye’li çocuklara süt, çikolata gibi gıda malzemeleri de dağıtıldı.

Tarsus ilçesinin Şahin mahallesi muhtarı Hüseyin Aydın ise yaptığı açıklamada zor günde yardımlaşma ve dayanışma örneği sergileyip tarım işçilerini en güzel şekilde misafir etmeye çalıştıklarını ifade etti.

Ayrıca Mersin Valiliğinden yapılan açıklama ile Mersin genelinde kötü hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün süre ile ara verildiği duyuruldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here