Microsoft Tekrardan Bitcoin Ödeme Sistemini Kullanmaya Başladı

ABD'li teknoloji firması Microsoft, 2016 yılında online mağazalarından kaldırdığı Bitcoin ile ödeme sistemini yeniden kullanıma sundu.

0
452

Microsoft’un ilk olarak 2014 yılında kullanıma sunduğu Bitcoin ile ödeme desteği 2016 yılında ani bir kararla sonlandırılmıştı. Buna neden olarak ise Bitcoin değerlerinde çok hızlı iniş çıkışların yaşanması ve stabil bir ödeme yöntemi olarak görülmemesi gösterilmişti.

2016 yılında Bitcoin’e verdiği desteği sonlandırma kararı alan Microsoft, kripto para birimlerinin kullanımının dünya genelinde yaygınlaşmasından sonra bu desteği tekrardan vermeye başladığını resmi olarak duyurdu.

Böylece Windows ve Xbox mağazalarından yapılacak olan alışverişlerde ödemeler Bitcoin üzerinden de yapılabilecek. Yalnız aksesuar, giysi gibi fiziksel ürünlerin satışlarında halen daha bu ödeme sistemi başlatılmış değil. Alacağınız oyun, film veya uygulamalarda Bitcoin birimlerinizi kullanmanıza olanak sağlandı.

Bilindiği üzere ilk olarak 2009 yılında piyasalara sessiz sedasız giriş yapan Bitcoin için ilk yıllar biraz sallantıda geçse de 2017 yılında en parlak dönemini yaşamayı başardı. Kripto para birimleri arasında en çok kullanılan birim olan Bitcoin, inanılmaz rakamlara ulaşabilmeyi başardı.

Gelecek yıllarda kripto para birimlerinin dünya genelinde yaygınlaşması beklenirken bir süre daha Bitcoin’deki yükseliş trendinin devam edeceği düşünülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here