MOSFED III. Olağanüstü Genel Kurulu İstanbul’da gerçekleşti

0
952

Ahmet Güleç, bir kez daha güven tazeledi

 

Mobilya sektörünün çatı kuruluşu Mobilya Dernekleri Federasyonu’nun (MOSFED) III. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı, bugün İstanbul’da gerçekleştirildi.  Ahmet Güleç, oyların tamamını alarak MOSFED Başkanı seçildi.

 

23 Mart 2019 Cumartesi- Türkiye mobilya sektörünün hak ettiği yere gelmesi için yoğun olarak çalışan Mobilya Dernekleri Federasyonu’nun (MOSFED) III. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı 23 Mart 2019 Cumartesi günü (bugün) Conrad İstanbul Bosphorus Hotel’de gerçekleştirildi. Toplantıda oyların tamamını alan Ahmet Güleç, yeniden başkan seçildi.

Güleç: 2023 yılında ise 10 milyar dolar ihracat hedefine ulaşmak için çalışıyoruz

Olağanüstü genel kurulda delegelere seslenen MOSFED Başkanı Ahmet Güleç, MOSFED’in başkanlığına tekrar seçilmekten duyduğu mutluluğu dile getirerek, daha önce olduğu gibi bundan sonra da Türkiye mobilyasının bir dünya markası olması için çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Konuşmasında federasyonun ortaya çıkış gerekçesi, hangi çetin şartlarda ayakta kaldığı ve sektördeki öneminin altını çizen Güleç, yeni dönemde ihracatın daha da arttırılmasına yönelik projelere ağırlık verileceğini belirtti. Türkiye mobilya sektörünün bugünkü konuma geliş hikayesini anlatan Güleç“Sektör olarak 2000’li yıllara girdiğimizde ihracatın altyapısı hazırlanırken o dönemde 180 milyon dolar ihracat- karşılığında 220 milyon dolar ithalatımız vardı. 2002’den bugüne ise üretimde ve ihracatta 10 kattan fazla büyüme yaşadık.  Bugün dünyanın 13’üncü büyük üreticisi, ilk 10’u zorlayan ihracatçısı, üretiminin yüzde 30’unu ihraç eden rekabetçi bir sektör konumuna geldik. Bu noktada hedefimiz çok net; 2019’da 4 milyar dolar, 2023 yılında ise 10 milyar dolar ihracat hedefine ulaşmak” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here