Nem Ve Sıcaklık Ölçer Neden Kullanılmalıdır?

0
260

Belirli ortamlarda çalışma gerçekleştirilirken veya depolama yapılırken, nem ve sıcaklık gibi değerlerin her an kontrol edilmesi gerekir. Çünkü sağlıklı bir ortam elde edebilmek açısından bu değerler önem arz etmektedir. Profesyonel bir şekilde bu takibi sağlamak açısından da nem ve sıcaklık ölçer gibi bir sistem kullanılabilir.

Öncelikli olarak Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenmiş standartlar ve kurumsal standartlar açısından nem ve sıcaklık ölçer aslında gereklilik oluşturan ideal bir sistemdir. Bu çerçevede ameliyathane ya da diğer sağlık tesislerinde kullanımı şart olduğu gibi gıda depoları, arşiv odaları veya kan depoları gibi her alanda bu sistem yer almalıdır.

Sistem iki vazifeyi tek bir arada görse de sıcaklık takip sistemi veya nem takip mekanizması olarak da adlandırılabilir. Örnek olarak ameliyathanede başarılı bir ortamda steril bir ameliyat gerçekleştirilmesi için bu sistem önem arz etmektedir. Çünkü ameliyathanede hijyen koşullarını korumak ve hasta sağlığını koruyabilmek gibi noktalarda nem ve sıcaklığın her zaman ideal ölçülerde olması önemlidir.

Nem Takip Sistemi Nasıl Çalışır?

Günümüzde modern teknolojilerle üretilmiş nem takip sistemi cihazları, artık çok pratik ve güvenilir bir çalışma sistemi oluşturmaktadır. Dünyada bir ilk; istediğiniz özelliklerde ve hassasiyette %100 yerli üretim cihazlar, çok pratik bir sistem sayesinde mobil uygulama ile de kontrol edilebilmektedir.

Mobil uygulama kontrolü ile kullanabileceğiniz sıcaklık takip sistemi cihazları, bugün OdsPlus markası tarafından Türkiye’de yaygın olarak sunulmaktadır. Akıllı telefona kurdunuz bir uygulama ile uzaktan yönetim gerçekleştirdiğiniz bu sistemde, nem ve sıcaklık için değerleri sizin belirlemeniz yeterlidir. Sistem bu değerleri hafızasında tutar ve değerlerin dışına çıkıldığında, anlık olarak size sesli uyarı, SMS, arama veya e-mail ile bilgilendirme sağlar.

Genellikle depolar ve sağlık kuruluşlarında kullanılan nem takip sistemi anlık bilgilendirme sayesinde risklerin önüne geçmeyi sağlamaktadır. OdsPlus güvencesiyle 7 yıl garantili olarak kullanabileceğiniz bu sistemler örnek olarak ecza depoları için çok büyük bir faydaya sahiptir. Çünkü ecza depolarında ilaçların sağlıklı ve kusursuz şekilde muhafaza edilmesi için hem nem hem de sıcaklık gibi kıstaslar hayati öneme sahiptir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here