Paris’in Lüks Ritz Otelinde 5 Milyon Euro’luk Soygun!

Paris'in elit merkezlerinden birisi olan Vendome'da bulunan bir otelde tam 5 milyon euro değerinde takı ve mücevherin çalındığı belirtildi.

0
455

Fransa’nın başkenti Paris’te dün akşam büyük bir soygun gerçekleşti. Paris’in elit meydanlarından biri olan Vendome’da yer alan Ritz Oteli’nde 5 milyon euro değerinde takı ve mücevherin çalındığı açıklandı.

Bölgenin yerel basınının verdiği haberde dün akşam Paris’in kuyumcu ve takı mağazaları ile ünlü Vendome Meydanı üzerinde bulunan Ritz Otel’inde yaklaşık 5 milyon euroluk soygun gerçekleştiği belirtilirken soyguna dair ayrıntıların da netleşmeye başlandığı ifade edildi. Soygunda çalınan takı eşyalarının bir bölümünün olayın gerçekleştiği an ele geçirildiği de gelen bilgiler arasında yer aldı.

Le Parisien adlı yerel gazetede yayınlanan habere göre hırsızlık olayının üç kişilik bir grup tarafından gerçekleştirildiği belirtilirken hırsızların ellerinde bıçak, nacak ve satırlarla otele girdikleri, otelde vitrinlerde sergilenen takı ve mücevherlerin vitrinler kırılarak çantalara yerleştirildiğine yer verildi.

Olay anında otelin çıkış kapılarının otomatik olarak hemen kapatılması sonucu içerde kalan hırsızların çaldıkları mücevheratı otelin dışında bekleyen kişilere pencereden atarak ulaştırdıkları belirtildi. Soygunda dışarda bekleyen biri otomobil, diğeri motorsikletli iki kişinin çantaları alarak olay yerinden uzaklaştığı, motorsikletli soyguncunun kaçarken çantalardan birisini düşürdüğü kaydedildi.

Soygunda otelin kilitli kapılarının ardında kalarak yakalanan üç hırsızın yanlarında kalan çantalara el konulduğu belirtilirken otomobil ve motorsikletle kaçan iki soyguncuyu arama çalışmaları da devam ediyor.

Aynı Otelde 2016’da Bir Soygun Daha Yaşanmıştı

Paris’in en elit otellerinden olan Ritz Oteli 2016 yılında da bir soyguna ev sahipliği yapmış, olayda iki hırsızın ellerindeki silahlarla çalışanları tehdit ederek o dönem yaklaşık 6 milyon euroluk takı ve mücevherlerle sırra kadem basmışlardı.

Yaşanan bu ikinci soygun sonrası otelin güvenlik durumu da ayrıntılı bir şekilde sorgulanmaya başladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here