Rus Savunma Şirketinin Patronundan Trump’a Eleştiri

Rostech'in liderine göre Trump Rusya ile arayı düzeltmek için çabalamıyor.

0
430

Sergey Çemezov, Rusya menşeli savunma sanayi şirketi Rostech’in başkanlığını yürütüyor ve bugün de Amerikan başkanı Donald Trump’a yönelik ağır eleştirilerde bulundu. Çemezov, Trump’ın ABD – Rusya ilişkilerini düzeltmek adına hiçbir şey yapmadığını, sadece konuştuğunu dile getirdi.

‘Trump Sadece Konuşuyor’

Sergey Çemezov açıklamalarını ABD gazetesi Washington Post’a yaparken, Donald Trump’ın olumlu konuştuğunu fakat bunları yerine getirmek adına hiçbir şey yapmadığını, gerçekte tam tersini gerçekleştirdiğini dile getird. Kremlin Listesi’nden bahseden Sergey Çemezov, bu tip eylemlerin ilişkileri iyileştirmek yerine daha da kötüye götüreceğini savundu.

Donald Trump’ın başkanlığının Rusya ile tutumları değiştireceğini düşündüklerini kaydeden Sergey Çemezov, seçim kampanyasının da bu yönde ilerlediğini ve Obama yüzünden ortaya çıkan gerilimin kalkacağını umduklarını söyledi. Çemezov’a göre Trump sözünü tutmadı ve kendini farklı kontrol mekanizmaları arasında bularak Rusya’yla yakınlaşmak adına hiçbir şey yapmadı.

Çemezov, Rusya ve ABD arasındaki ilişkilerin düzelmesinin bütün dünya için faydalı olacağını söylerken, bu şekilde silahlanmanın azalacağını belirtti. Rostech’in patronu, ABD’nin yeni nükleer doktrini yüzünden silahlanma yarışının başlayabileceğini dile getirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here