Rutin İhtiyaç Oluşturan Deri Malzemeleri

0
242

 

Derinin işlenmesi ile üretilen ayakkabı, kemer, çanta veya askı gibi birçok farklı ürün için deriyi kolayca işleyecek deri malzemeleri kullanılır. Aslında günümüzde deri işlemeciliği endüstriyel bir konuma ulaştığı için fabrikasyon deri ürünler piyasada daha fazla görülse de eskiye dönüş ve doğallık açısından da el işçiliği tekrar talep edilir bir hale geldi. Bu nedenle el işçiliği ile deri işlemek isteyen ustalar ve üreticiler için bu malzemeler rutin ihtiyaçları oluşturuyor.

Genellikle ayakkabı tamiri veya üretimi gerçekleştiren kişiler tarafından kullanılan bu malzemeler arasında örneğin deri kenarlarını boyamak için özel bir boyama kutusu, pirinç muşta, deri askılar için köprüler, germe zımbaları veya elde çakma setleri gibi birçok farklı malzeme yer alıyor. Aynı zamanda gün içerisinde sıklıkla kullanılan deri el aletleri arasında da çekiç, tokmak, cetvel, delme aletleri veya kesme aletleri gibi çeşitler yer alıyor.

Rutin olarak kullanılacak birçok farklı ihtiyacın bir arada bulunduğu ve yıllarca kullanıma devam edilebilecek bir set temin edilmesi açısından da bu ürünlerde deri başlangıç seti tercih edilebilir. Bu setler, içeriğindeki zengin parçalar ile birlikte başlangıç aşamasından itibaren dericilik yapmak isteyen kişiler için işi daha hızlı öğrenmek ve pratiklik elde etmek için büyük fayda sağlıyor.

İthal Veya Yerli Deri Malzemeleri

Dericilik Türkiye’de yoğun bir şekilde halen devam eden bir sektör olduğu için Türkiye’de yerli firmalar tarafından üretilen deri malzemeleri de çok sık şekilde kullanılıyor. Ayrıca dünyanın dört bir tarafında farklı ülkeler tarafından üretilmiş orijinal ve garantili ürünler de Türkiye’de ithal markalar üzerinden temin edilebiliyor.

Türkiye’de deri el aletleri gibi konularda çok çeşitli ürünler sunan ve hem yerli hem de ithal malzemelerle satış gerçekleştiren Deri Hobi gibi bir platform bulunuyor. Bu platform üzerinde örnek olarak yerli üretim olan kenar boyama kutusu veya ithal marka dikiş setleri gibi ürünler bulunuyor. Her malzeme ve her alet yapısına göre farklı kaliteler sağlarken, gerçekleştirilen deri işleme kapasitesi ve türüne göre çok rahat bir şekilde seçim yapılabiliyor.

Deri Hobi platformu sayesinde seçebildiğiniz el aletleri ve malzemeler ile birlikte bu aletlerin birçoğunu bir arada bulunduran deri başlangıç seti ürünlerini de komplike bir şekilde temin edebilirsiniz. İlk aşamalarda gayet pratik deri ürünler hazırlayabilmeniz için ihtiyaç duyacağınız delme aparatı, kesme aparatı, cetvel, falçata, yapıştırıcı, ip, iğne ve kenar alma aparatı gibi küçük parçaların bir arada sunulduğu bu setler hobi amaçlı kullanım için de gayet yeterli bir içerik sunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here