Schengen Belgelerinizi Eksiksiz Hazırlayın!

0
45

 

Avrupa Schengen bölgesi içerisinde bulunan ülkelere dair vize koşullarına yer verilir. Schengen vizesi nasıl alınır merak edenlere öncelikle belgeler paylaşılır ve her birinin eksiksiz olarak ibrazı üzerine olumlu yanıt alınabilir.

Schengen Vizede Pasaport & Başvuru Formu

Schengen vize başvuru belgelerinin başında gelen pasaport oluyor. Güncel ve en az 2 sayfası boş olacak şekilde pasaportun ibraz edilmesi istenir. Hatta önceden alınmış ve tarihi geçmiş pasaportlara ilişkin fotokopilere de ihtiyaç duyulur.

Pasaport kadar Schengen vize başvuru formu da öncelikli evraklar arasında yer alır. Şöyle ki güncel olacak şekilde formun indirilmesi ve doldurulması önem arz eder. Girilen her bir bilgi değerlendirmeye alınır ve son aşamada imzanızı atmanız beklenir. Bu şekilde başvuru formunu vize dosyasının içerisine ekleyebilirsiniz.

Schengen Vize Evrakları Nelerdir?

Schengenvize toplamanız gereken evrakları açıkça belirtir ve vize başvurularında danışmanlık hizmeti verir. Pasaport ile başvuru formunun arkasından gelen diğer evrakları da ibraz etmenize yardımcı olur. Başvuru sırasında:

  • Kimlik kopyası ve uçak bileti rezervasyon belgelerine yer verilir.
  • Konaklama belgeleri ve sağlık sigortası da zorunlu olarak belirtilir.

https://www.schengenvize.net/ üzerinden gerekli belgelerin her biri sıralanır ve bilgi sahibi olmanız sağlanır. Örneğin bunlar arasına güncel banka hesap dökümü de katılır. Son olarak ikamet belgenizi ibraz eder ve her birinin eksiksiz olması halinde başvurunuzu yaparsınız.

Schengen Çalışan Vizesi Belgeleri

Belgelere dair bilgi sahibi olmak isteyenler 90 (850) 228 43 53 numarasını da çevirerek uzman müşteri temsilcilerine bağlanabilir. Örneğin çalışanların Schengen başvurularına dair ayrı belgelere başvurması beklenir. Bu anlamda:

  • İşveren mektubu ile işe giriş bildirgesinin hazırlanması gerekir.
  • 4A belgesi ile maaş dökümü de zorunlu olarak ibraz edilir.

Aynı zamanda imza sirküleri üzerinde durulur. Son olarak bunlar arasına vergi levhası da katılmış ve her biri çalışanlarından eksiksiz olacak şekilde talep edilmiştir. Hatta bunların ardından seyahat sigortasının da geldiğini unutmamak gerekir. Şöyle ki minimum 30.000 Euro kadar teminat içeren sigortalar kabul edilir. Böylece geçerli evraklar toplanır ve başvurunuz değerlendirmeye alınır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here